Müzik Stüdyosu Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır

Müzik Stüdyosu Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır; İnternet de pek çok farklı sitede ses yalıtım malzemeleri ile ilgili bilgiler bulunuyor. Fakat stüdyo ses yalıtımı için hangi ürünün nerede nasıl kullanılacağı, diğer ses yalıtım ürünleri ile nasıl kombine edileceği veya uygulama ayrıntıları konusunda bilgi bulunmuyor. Bu noktada ses yalıtım merkezi editörü ve tecrübeli bir uygulamacı olarak evinizde kendinizin yapabileceği stüdyo ses yalıtımı detaylarını – püf noktalarını, kullanabileceğiniz ürünleri ve kendi başınıza bu işin üstesinden gelebilmeniz adına yapmanız gerekenleri, imalata nereden başlamanız gerektiğine dair bilgileri sizlere aktaracağım. Bu uygulama her ne kadar stüdyo ses yalıtımı için tarif edilmiş olsa da, siz müzik odanız için de aynı uygulamayı yapabilirsiniz.
Müzik Stüdyosu Ses İzolasyonu
Bize ürün almaya gelen birçok kişi ses kayıt stüdyosu imal ederken stüdyoyu kuracakları bölgeyi yanlış konumlandırıyor. Bunun ses yalıtımı açısından detaylarda daha fazla ürün kombinasyonu daha kalın duvarlar ve daha fazla maliyet getirdiğini belirtmeliyim. Ses kayıt stüdyosunu kuracağınız yer apartman katında bir oda ise; evin en sessiz odasını seçmelisiniz. Müstakil bir eviniz var ise evinizin garajı ya da bodrum katında kullanmadığınız kiler stüdyo ses yalıtımı uygulaması bakımından ideal olacaktır.
Müzik Stüdyosu Ses Yalıtımı
İstediğiniz özelliklerdeki ses kayıt stüdyosu veya müzik odasını kurmaya başlamadan önce yerleşim planı oluşturmanızda fayda var. Kapı girişi, bölme duvar ve kayıt odasının nereye konumlanacağı gibi isteklerinizi belirleyerek mevcut odanın ölçülerini almalısınız. Bunları boş bir kağıda çizerek ön bir çalışma yapmalısınız. Bu size; duvar, tavan ve döşeme ses yalıtımından sonra kalacak alan hakkında bilgi vereceği gibi, stüdyo ses yalıtımında kullanacağınız ürün miktarı ve maliyetleriniz hakkında da bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.
Müzik Stüdyosu Ses Yalıtımlarıs5_logo

Evinize ve iş yerinizdeki müzik odası ses yalıtımı nasıl yapılır fikri için bizleri arayınız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s