Reji Odası Ses Yalıtımı

Ses yalıtım işlemi televizyon, radyo kanallarında, reji odalarında yapılabilmektedir. İstenilen seviyede ses kesecek malzemeler kalınlık ve yoğunluğuna göre seçilebilir. Sadece konuşma sesleri kesilmek isteniyorsa bu durumda tavan ve duvarlara yoğun ve kalın akustik sünger kaplanabilir. Ses yansıması eko, yankı gibi ses sorunlarına karşı ortamda dekoratif gözükecek bir malzeme olarakda kumaş kaplı panelleri tercih edebilirsiniz. İstediğiniz renk ve modelde istediğiniz boyutlarda sipariş verebilme imkanınız mevcuttur.

Reji odanızda daha rahat ve profesyonel çalışma ortamı oluşturabilmeniz amacıyla akustik sünger ses yalıtımı uygulama işlemi yapmaktayız. Televizyon stüdyolarının en önemli ünitesi reji odasıdır. Bu mekanda yönetmen, teknik yönetmen, resim seçici, altyazı operatörü gibi görevliler çalışmaktadır. Bu görevlilerin iş performansları açısından ses yalıtımı önemlidir.

Öncelikle mekana dış ortamdan ses girmemesi gerekmektedir. Bu durumda duvarlar ses kesici özellikteki izolasyon süngerleri kaplanmalıdır. Daha sonra üzerine alçıpan çekilir ve boyaya hazır hale getirilir. Duvarın işlemi sona erdikten sonra istenirse akustik özellikteki sünger yada kumaş kaplı paneller ile hem seslerin düzenlemesi sağlanır hemde dekor açısından mekana şık bir görünüm kazandırılır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s