Yumurta Sünger

Yumurta sünger yumurta kutusu şeklindedir. Bu nedenle ismini yumurta sünger olarak almıştır. Akustik sünger çeşitlerinden biriside yumurta süngerdir. Uygulandığı ortama akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayan, ses izolasyon süngeridir. Yumurta sünger yanmaz süngerdir. Yanmazlık özelliği özel kimyasal maddelerde bekletilerek kazandırılır. Yoğunlukları 50 dns – 70 dns – 90 dns dir. Kalınlıkları 30 mm – 40 mm – 50 mm dir. Paketinde 10 adet 1 m2 lik levhalar şeklinde bulunur. Minimum sipariş şekli 10 m2 dir. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri vardır. Bu modellerin +5 TL fiyat farkı vardır.

Yumurta sünger, ses yalıtımı ve akustik düzenleme uygulamalarıdan sık kullanılan bir ses izolasyon malzemesidir. Yumurta sünger esnektir ve uygulaması basittir. İstenilen boyutlarda ve şekillerde üretilebilir. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri opsiyoneldir. Yumurta sünger poliüretan köpükten üretilir. ISO kalite belgelidir. Ses emicilik özelliği sayesinde yüksek performans sağlar.
yumurtasunger
Yumurta sünger genel olarak orta frekanslı seslerde kullanılan akustik bir süngerdir. Tek başına uygulandığı zaman güçlü sesleri kesemez. Bariyerli modelleri kullanılarak güçlü sesler kesilebilir. Ses mühendisleri tarafından özel olarak tasarlanan yumurta sünger, ses yalıtımı ve akustik düzenleme uygulamalarında kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Ses izolasyonu sağlanması için gerekli olan maddeler yumurta süngerin içerisinde mevcuttur. Yumurta sünger ile diğer akustik süngerlerin farkı sadece şekilleridir. Diğer özellikleri aynıdır. Yumurta kutusu şeklinde olması ortam akustiği açısından önemlidir. Yumurta süngerin en önemli özelliği ortam akustiği sağlamasıdır. Yanmazlık özelliği sayesinde, yangın gibi büyük tehlikelerin önlenmesini sağlar. Ateşle temasında yanmaz, erimez, damlacık oluşturmaz ve alevlerin büyümesini önler.
yumurtasungerler
Yumurta sünger ortam akustiğinin düzenlenmesi gereken mekanlarda sık bir şekilde kullanılır. Stüdyo, müzik odaları vb. mekanlarda sık kullanılan bir ses yalıtım malzemesidir. Esnek bir yapıya sahiptir ve kolayca uygulanabilir. Yumurta süngerin ISO kalite belgesi, yanmazlık sertifikası vardır. Akustik düzenleme ve ses yalıtım uygulaması için bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz ve firmamızın tecrübeli teknik ekibine yaptırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s