Akustik Sünger Nedir

kustik Sünger nedir ilk olarak bunu açıklayalım. Akustik sünger ses yalıtımında, akustik düzenlemelerde, gürültü kontrol ve yankılanma engellemede kullanılan poliüretan köpükten imal edilen sünger tipidir. Akustik süngerler yanmazlık sertifikalı ilgili kurumlarca testlerden başarılı olarak geçmiş ses yalıtım süngerleridir. Akustik süngerler yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses emici özellikleriyle ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlarlar. Yoğunlukları nedeniyle kolay kolay yıpranmaz ve küflenme, koku yapmazlar. Ses izolasyon süngeri olarakta bilinirler. İçindeki kimyasallar zararlı atık yaratmaz. Sesin yalıtımında ve izolasyonunda kullanılırlar.

Bu gün hemen her alanda yaşamımıza konfor katmak amacıyla farklı tip ve şekilde kullanılan ürünler hitap ettiğimiz sektörlerde endüstriyel uygulamalarda akustik yalıtım, ısı yalıtımı, sıvı yalıtımı, sızdırmazlık amaçlı, filtrasyon, darbe emci, aşındırıcı olarak kullanılırlar. Akustik süngerler talebe göre kendiliğinden yapışkanlı modelleri mevcuttur. Ancak daha iyi bir yapıştırma ve uygulama için akustik sünger yapıştırıcısı olan solüsyonu önermekteyiz. Ayrıca ses yalıtımı uygulamasında süngerler silikon ilede yapıştırılabilirler. Akustik süngerler uygulamaları kolay ve esnek ürünlerdir.

Akustik süngerlerin amacına göre bir çok mekanda kullanım alanına sahiptirler. Şekilleri itibariyle kullanıldıkları mekanlarda dekoratif bir görünümde sağlarlar. Genellikle müzikhol ve akustik mekanlarda kullanılır. Güçlü ses yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılmazlar ancak akustik sünger ile birlikte kurşun bariyer uygulanırsa iyi bir ses izolasyonu sağlanmış olur. Bu süngerlerin üretim amacıda zaten sesi bir miktar emip ortam akustiğinin düzenlenmesini sağlamaktdır.Genel kullanım alanları ise : Müzik odası, Stüdyo, Reji odası, Televizyon – Radyo kanalları, Akustik odalar, Enstrüman – Çalgı odası, Bateri odası, Piyano – Keman odası vb. gibi mekanlardadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s