akustik sünger teknik özellikleri

Akustik Sünger ses yalıtımı uygulamalarında kolay şekillendirme ve esnek yapısı sayesinde uygun bir akustik düzenleme sağlamaktadır.Mükemmel ses yutum değerlerine sahip ve yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı olarak bilinen ürün yüksek hava şartlarında dahi aşınma ve yıpranmaya maruz kalmaz.

Uygulama yüzeylere yapıştırılma suretiyle yapılır. İşleme başlanırken dikkat edilmesi gereken ilk şey yüzeyin düz ve temiz olmasıdır. Homojen bir yapışmanın gerçekleştirilmesi için yüzey tozları ve kir, yağ gibi pisliklerden temizlenmelidir, gerekirse temizlik için bir sıvı kullanılabilir. Akustik SüngerSes yalıtımı, ses geçiş kaybının arttırılması anlamına gelir ve gürültü denetimini içerir. Ortamdan kaynaklanan hava seslerinin bitişikteki mekana geçmesinin engellenmesi ve darbeyle oluşan katı cisimlerde yayılan sesin yalıtılmasını kapsar. Bina sakinlerini rahatsız eden sesin yayıldığı yolları yok etmek ya da konser salonu, sinema, kütüphane, stüdyo gibi mekanlarda dışarıdan gelen sesi azaltmak gerekir. Bu amaçla ses yalıtımı Piramit Sünger Fiyatları tüm bölme elemanlarının camyünü ve taşyünü gibi mineral esaslı malzemeler veya poliüretan veya melamin esaslı akustik köpükler ile yalıtılması ile yapılmalıdır.

Akustik Sünger Esasları ?

Esnek ve hafif yapısı sayesinde kolay uygulanır.

Profil ve piramit gibi farklı kesit yapıları sayesinde artırılmış ses yutuculuk değerlerine sahiptir.

Kendinden yapışkanlı tipleri ile kolay uygulama sağlar.

Ses yutucu özelliğinin yanısıra bariyerli tipleri ses geçiş kaybı sağlar.Akustik Sünger

Akustik Süngerler Nerelerde Kullanılır ?

Müzik stüdyoları, sinema, tiyatro, fabrikalar, ofisler gibi kapalı mekanlarda, hacim akustiğini iyileştirmek amaçlı kullanılan piramit veya viyol (karton yumurta kabı formu) şekilli sünger ürünlerdir. Poliüretan köpükten imal Echopol ve Firex ile melamin köpüğünden imal Basotect markalı ürünlerin farklı özellikleriyle alternatif seçimlere imkan sağlanır. Stoklarımızda mevcuttur. Ses yalıtımı, bir mekandan diğer bitişik mekana ses enerjisinin geçiş yaparken iki mekanın ara kesitinde (duvar, döşeme, tavan) diğer mekana rahatsızlık vermeyecek belli bir orana indirgenmesi, ses azaltımıdır. Yumurta ve piramit süngerler ses yalıtım sisteminin bir parçası ve ses yalıtımına faydalı olmakla beraber esas görevleri iç ortamda ki ses enerjisinin yansımalarını engellemek, yansıma sürelerini (reverberasyon) düzenleyerek iç ortam akustiğini istenilen amaca uygun hale getirmektir. Tek başlarına ses yalıtım malzemesi olarak kullanılmaları doğru değildir. Echopol en ekonomik fiyatlı ürün olurken, yanma sınıfı olarak dezavantajlıdır.Akustik Sünger

Yanmaz akustik sünger yanmaya karşı dirençli alev almaz zehirli gaz içermez özelliğe sahip poliüretan süngerlerdir. ses yutma katsayısı yüksek olup akustik ses frekansları istenilen değerlerdedir. yanmaz sünger fiyatlarına sipariş ve detaylı bilgiye iletişimden ulaşabilirsiniz. Türkiyenin her yerine gönderim yapıyoruz.

Akustik Ses Yalıtım Süngeri Teknik Özellikleri

Ortamdaki sesin akustiği için kullanılır
Düz ve desenli olarak üretilmektedir.
Farklı kalınlık ve yoğunluklarda elde edilmektedir.
Kendiliğinden yapışkanlı modelleri mevcuttur.
Yanmazlık özelliğini taşımaktadır.
Melamin ve poliüretan maddelerinden imal edilmektedir.
Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.
Bondex süngerpan ile birlikte uygulanabilmektedir.
ISO kalite belgesi mevcuttur.
Yanmazlık sertifikalı üründür.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s