akustik piramit sünger özellikleri

Akustik süngerler mineral bazlı yanmazlık katkısı emprenye edilmiş açık gözenekli ve yanmaya karşı dayanıklı poliüretan süngerlere piramit, yumurta, düz şeklinde ses yalıtım süngerlerine denir. Esnektir ve kolay uygulanabilir sprey boya ile yüzeyi boyanabilir. Birinci sınıf malzeme ile yanmazlık kalite sertifikalı İSO belgelidir. Ses yalıtımında en sık kullanılan sünger çeşitlerindendir.

Farklı yoğunluk ve kalınlıklarda üretilen akustik süngerler istenilen oranda ses kesintisi sağlayabilmektedir. Gözenekleri açık, yanmaz özellikteki sünger birinci sınıf malzemelerden üretilmektedir. Akustik süngerler esnek ve kolay uygulanabilen yapıya sahip istenilen ebatlarda üretilerek sprey boya ile farklı renkte boyana bilmektedir.

Akustik sünger ses yalıtımı uygulamasının yapılması istenen yerlerde kolay şekillendirilebilmesi ve esnekliği sayesinde özel uygulama yöntemlerine ihtiyaç duyulmadan kolayca uygulanıp, üste seviyede akustik ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlar.

Günümüz ses yalıtım ve akustik düzenleme uygulamalarında en çok kullanılan malzemedir. Esnek ve hafif yapısı sayesinde kolay uygulanır. Profil ve piramit gibi farklı kesit yapıları sayesinde artırılmış ses yutuculuk değerlerine sahiptir. Kendinden yapışkanlı tipleri ile kolay uygulama sağlar. Ses yutucu özelliğinin yanı sıra bariyerli tipleri ses geçiş kaybı sağlar. Restaurant, sinema, stüdyo, ofis ve akustik kabinlerde yapılacak uygulamalarda kullanılır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s